Кметът Мюмюн Искендер поздрави мюсюлманите за Курбан Байрам

Кметът на община Минерални бани поздрави мюсюлманите за празника Курбан Байрам. В този светъл ден отправям моите най-сърдечни благопожелания за здраве, мир и благополучие към всички мюсюлмани, каза кметът на общината Мюмюн Искендер.

Този празник е израз на човешка доброта, справедливост, милосърдие и прошка, както и разбиране и съпричастност към нуждаещите се. Празникът ни кара да си спомним за силата на милосърдието, съпричастността и грижата за ближния – ценности, които са в основата на нашето общество, посочва в обръщението си кмета на община Минерални бани. Нека празникът донесе радост, мир и надежда във вашите домове и сърца. Честит празник!

Курбан Байрам е един от двата големи празника в исляма, който се отбелязва от мюсюлманите по света.