Отборът на Спортен клуб по борба „Буря“ Караманци, община Минерални бани спечели един златен и два бронзови медала на Държавния лично отборен шампионат за деца. Това информира треньорът на борците от Караманци Джейхан Тефик.
Атакан Рези стана шампион на България и се окичи със златния медал, а Мерджан Касим и Чънар Раим останаха трети в своите категории. Отборът на „Буря“ Караманци участва с четирима свои състезатели в надпреварата и три медала са отлично постижение, доказващо класата на школата от Караманци, каза още Джейхан Тефик.
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев определи като „неистина“ информациите, че Община Созопол ще изхарчи 7.6 млн. от собствения си бюджет за ремонта на 3.8 км. от пътя до така наречения Шофьорски плаж между вилно селище „Дюни“ и разклона за Царево.
Повод за реакцията му стана публикация на депутата от ГЕРБ-СДС Любен Дилов-син относно планувания ремонт.„Останах учуден от изказването на въпросния народен представител. Ще кажа, че е дълбока неистина, че Община Созопол ще даде от своя бюджет 7.6 млн. лв. за ремонта на този път. Общината е изхарчила и възнамерява това да са единствените изхарчени средства – около 30 000 лв. за изготвяне на проектите“, заяви градоначалникът. „В този проект е включена и велоалея. Говорили сме дори с кмета на Бургас по тази тема да се направи свързаност, чрез която хората като тръгнат от Бургас да стигнат възможно най-далеч на юг. Имаме проекта и техническа готовност да осъществим една част от тази идея. По-трудно ще ни бъде изграждането от Атия до Черноморец, защото там по обективни причини нямаме възможност да започнем да правим нещо. За мен е важно споменатият път да е в добро състояние“, категоричен бе Янакиев. Той изтъкна, че се търси финансиране от МРРБ за реализация на проекта, защото към момента парите за ремонта не са осигурени.